no-img
مرکز دانلود فایل

دانلود مقاله گياهان زراعي تراريخته


مرکز دانلود فایل

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله گیاهان زراعی تراریخته
doc
مهر ۱۷, ۱۳۹۷
محتوا : 25 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود مقاله گیاهان زراعی تراریخته


فایل تهیه شده مربوط به دانلود مقاله گیاهان زراعی تراریخته و تمامی اطلاعات مرتبط به این موضوع می باشد. دانلود تحقیق گیاهان زراعی تراریخته یک سند کامل است که تمامی موضوعات مربوط به این مقاله را بررسی می کند و با دانلود آن می توانید به اطلاعاتی جامع درباره ی آن دست یابید. این مقاله با فرمت word ارائه شده که قابلیت اصلاح از جانب شما را داراست. در زیر به ارائه ی چکیده ای خیلی کوتاه درباره ی این موضوع میپردازیم:

گیاهان زراعی تراریخته (ترانسژنیک) از جمله محصولات بیوتکنولوژی نوین هستند که پیش‌بینی می‌شود انقلاب عظیمی در کشاورزی به‌وجود آورند. بنابراین کشورهای مختلفی در جهان نسبت به توسعه کشت این گیاهان اقدام نموده‌‌اند. هدف از این مقاله بررسی وضعیت کشت جهانی گیاهان زراعی تراریخته از سال شروع به توسعه آنها (۱۹۹۶) تا آخرین آمار معتبر منتشر شده (۲۰۰۳) از زوایای مختلف است. امید است که این مطلب مورد توجه مسئولان مختلفی واقع شود که در رابطه با توسعه و یا عدم توسعه این گونه گیاهان تصمیم‌گیری می‌نمایند.

 

در مدت هشت ساله ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳، وارد کردن صفت “مقاومت به علف‌کش” به گیاهان زراعی، اولویت اول تولید گیاه تراریخته بوده است؛ به‌طوری‌که کل سویای تراریخته کشت شده در دنیا در سال ۲۰۰۳، سویای مقاوم به علف‌کش بوده است. واردکردن صفت “مقاومت به حشره” به گیاهان زراعی نیز در اولویت دوم بوده استدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *