no-img
مرکز دانلود فایل

دانلود مقاله کهکشان راه شیری


مرکز دانلود فایل

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله کهکشان راه شیری
doc
مهر ۲۵, ۱۳۹۷
محتوا : 6 صفحه
۰ تومان
رایگان – خرید

دانلود مقاله کهکشان راه شیری


فایل تهیه شده مربوط به دانلود مقاله کهکشان راه شیری و تمامی اطلاعات مرتبط به این موضوع می باشد. دانلود تحقیق کهکشان راه شیری یک سند کامل است که تمامی موضوعات مربوط به این مقاله را بررسی می کند و با دانلود آن می توانید به اطلاعاتی جامع درباره ی آن دست یابید. این مقاله با فرمت word ارائه شده و به راحتی از جانب شما قابل ویرایش است. در ادامه چکیده ای خیلی کوتاه درباره ی موضوع مقاله را ارائه می دهیم :

 

ما در علم نجوم نیاز داریم که درباره کمیتهای بزرگ، فواصل بزرگ، زمانهای بلند و جمعیتهای زیاد سخن بگوییم، و این مقادیر را در ابعاد میلیون و میلیارد (میلیون ۱۰۰۰) اندازه بگیریم. فواصل در کهکشانها آنقدر بزرگند که عاقلانه نیست برای اینکه آن را با مقیاس های معمولی، که برای اندازه گیری فواصل در زمین به کار می بریم، مانند مایل یا کیلومتر بیان کنیم. حتی اگر میلیاردها مایل یا کیلومتر حرکت کنیم نیزنخواهیم توانست خیلی از زمین دور شویم. می توانیم فواصل بزرگ را با مدت زمانی که نور با سرعت زیادی آنرا بپیماید، مشخص کنیم، و این به ما اجازه می دهد اعداد کوچکتری به کار ببریم. بدین طریق به جای آنکه بگوییم خورشید ۹۳۰۰۰۰۰۰ مایل با ما فاصله دارد می توانیم بگوییم ۸ دقیقه نوری فاصله دارد. فاصله زمین تا خورشید ۱ واحد نجومی (Astronomical Unit: AU) خوانده می شود. ۵ ساعت طول می کشد تا نور، فاصله خورشید تا پلوتو را بپیماید- که {قبلاً} دورترین سیاره در منظومه شمسی {محسوب می شد}- بنابراین می گوییم پلوتو در فاصله حدود ۵ ساعت نوری یا ۴۰ AU (واحد نجومی) از خورشید قرار دارد.

با نگاهی به آسمان شب می توانید صدها نقطه ی روشن ببینید. بیشتر آنها ستاره هایی هستند در کهکشان ما «راه شیری» که یکی ازشاید میلیاردها کهکشان در جهان باشد. نزدیکترین ستاره به خورشید پروکسیما قنطورس- کوچکترین عضو سیستم سه تایی آلفا قنطورس در فاصله ۲/۴ سال نوری است. یک سال نوری، مسافتی است که نور در یک سال پیموده است، وبرابر است با ۴۶ر۹ میلیون میلیون یا ۱۰۱۲ × ۹٫۴۶ کیلومتر. پس می بینید که استفاده کردن از واحد کیلومتر برای فواصل نجومی عملی نیست.دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *