no-img
مرکز دانلود فایل

دانلود مقاله چگونه اثرات زلزله وارد شده بر ساختمان را کاهش دهیم


مرکز دانلود فایل

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله چگونه اثرات زلزله وارد شده بر ساختمان را کاهش دهیم
doc
مهر ۲۴, ۱۳۹۷
محتوا : 7 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود مقاله چگونه اثرات زلزله وارد شده بر ساختمان را کاهش دهیم


فایل تهیه شده مربوط به دانلود مقاله اثرات زلزله وارد شده بر ساختمان را کاهش دهیم و تمامی اطلاعات مرتبط به این موضوع می باشد. دانلود تحقیق اثرات زلزله وارد شده بر ساختمان را کاهش دهیم یک سند کامل است که تمامی موضوعات مربوط به این مقاله را بررسی می کند و با دانلود آن می توانید به اطلاعاتی جامع درباره ی آن دست یابید. این مقاله با فرمت word ارائه شده که قابلیت اصلاح از جانب شما را داراست. در زیر به ارائه ی چکیده ای خیلی کوتاه درباره ی این موضوع میپردازیم:

 

تامین عملکرد خوب قوطی بین کلیه المانهای ساختمان است و برای نمونه و بین بام و دیوار ها و پی. بام با اتصالات شل یا دیوارهای بسیار لاغر تهدیدی در مقابل رفتار خوب در زلزله می باشد. برای مثال حضور یک شنارژ افقی در تراز بغل درگاه دیوارها را به یکدیگرمتصل کرده و کمک می کند تا رفتاری مانند یک واحد منفرد داشته باشند.

آیین نامه ۲۸۰۰ ایران در ارتباط با تعداد طبقات و ارتفاع طبقه در ساختمانهای بنایی ضوابطی در نظر گرفته شده است که به چند مورد به شرح زیر اشاره می گردد:

الف: در ساختمانهای با مصالح بنایی حداکثرتعداد طبقات بدون احتساب زیر زمین برابر ۲طبقه است و تراز روی بام نمسبت به متوسط تراز زمین مجاور نباید از ۸متر تجاوز کند.

ب: حداکثر لرتفاع طبقه ۴ متر می باشد و در صورت تجاوز از این حد باید یک کلاف افقی اضافی در داخل تعبیه شود.

ویژگی های ساختمان بنایی مقاوم در برابر زلزله

استاندارد ۲۸۰۰ برای رفتارقوطی شکل در ساختمانهای بنایی برای مقاومت در زلزله و ارتقای لرزه ای سازه ضوابطی پیشنهاد می کند. برای مثال توصیه یم شود ساختمانهایی که پلان آنها به شکل E,T,L,Y است به چند پلان ساده تقریبا ً مستطیل شکل تجزیه گردد که هر یک از آنها رفتار لرزه ای خوب و ساده دارند.دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *