no-img
مرکز دانلود فایل

دانلود مقاله نگاهي به آثار تغذيه كودك با شير مادر


مرکز دانلود فایل

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله نگاهی به آثار تغذیه کودک با شیر مادر
doc
مهر ۱۸, ۱۳۹۷
محتوا : 2 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود مقاله نگاهی به آثار تغذیه کودک با شیر مادر


در این محصول شما میتوانید با دانلود مقاله نگاهی به آثار تغذیه کودک با شیر مادر تمامی اطلاعات موجود راجع به این موضوع را مطالعه نمایید. دانلود تحقیق نگاهی به آثار تغذیه کودک با شیر مادر یک سند کامل است که تمامی موضوعات مربوط به این مقاله را به صورت جز به جز بررسی مینماید. این مقاله با فرمت word ارائه شده که قابلیت اصلاح از جانب شما را داراست. در زیر به ارائه ی چکیده ای خیلی کوتاه درباره ی این موضوع میپردازیم :

 

شیر مادر کاملاً با نیازهای غذایی نوزاد هماهنگ است و از آنجا که سرشار از عناصر ضروری بدن است، محافظ کودک از بیماریهای عفونی و عوامل حساسیت زاست. تاکنون هیچ حساسیت نوزاد نسبت به شیر مادر مشاهده نشده است. هضم شیر مادر برای کودک بسیار راحت و درجه گرمای آن نیز مناسب و مطابق با گرمای بدن اوست. این موهبت الهی عاری از هر نوع میکروب و کاملاً استریل است. نکته مهم دیگر این است که شیردهی، منشأ سلامتی مادر است. در واقع شیردهی، باعث ترشح «اکسی توسین» می شود که این موضوع تأثیر مهمی در بازگشت رحم به شکل اولیه خود دارد.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که این دوران رسیدن به وزن پیش از حاملگی و تجدید عناصر سازنده استخوانها را تسریع می کند و عامل مؤثری در پیشگیری از سرطان سینه و تخمدان است. اگر جنبه اقتصادی تغذیه با شیر مادر را کنار بگذاریم، نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند، نسبت به سایر نوزادان کمتر به بیماری مبتلا می شوند.
شیردهی، نیازمند رعایت بهداشت و آمادگی است و کشیدن سیگار در دوران شیردهی اکیداً ممنوع است. استفاده از موادغذایی متنوع و سرشار از مواد مغذی و نیز غذا خوردن به اندازه کافی در این دوران اهمیت زیادی دارد. هیچ دارویی نباید بدون مشورت با پزشک مصرف شود، زیرا برخی داروها با شیردهی مغایرت دارد.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *