no-img
مرکز دانلود فایل

دانلود مقاله میزان شیوع کم خونی فقر آهن در خانمهای باردار


مرکز دانلود فایل

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله میزان شیوع کم خونی فقر آهن در خانمهای باردار
doc
آبان ۱۴, ۱۳۹۷
محتوا : 14 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود مقاله میزان شیوع کم خونی فقر آهن در خانمهای باردار


فایل تهیه شده مربوط به دانلود مقاله میزان شیوع کم خونی فقر آهن در خانمهای باردار و تمامی اطلاعات مرتبط به این موضوع می باشد. دانلود تحقیق میزان شیوع کم خونی فقر آهن در خانمهای باردار یک سند کامل است که تمامی موضوعات مربوط به این مقاله را بررسی می کند و با دانلود آن می توانید به اطلاعاتی جامع درباره ی آن دست یابید. این مقاله با فرمت word ارائه شده و به راحتی از جانب شما قابل ویرایش است. در ادامه چکیده ای خیلی کوتاه درباره ی موضوع مقاله را ارائه می دهیم :

بارداری یکی از پدیده های طبیعی و حیاتی به شمار می رود، بطوریکه سالانه در حدود ۱۸۰ میلیون زن باردار در سرتاسر دنیا وجود دارد . سلامت زنان در سنین باروری عمدتاً تحت تأثیر باروری و نقش مادری آنان است و سلامت آنان در این مدت بر سلامت دراز مدت خودشان و اعضاء خانواده به خصوص کودکانشان تأثیر می گذارد . یکی از اهداف مهم مراقبتی که همواره مورد توجه بوده است ارائه مراقبت با کیفیت بالا در مادران و نوزادانشان می باشد و این زمانی تحقق می یابد که مشکلات و مسائل تهدیدکننده سلامت مادر و جنین شناسایی شود.

در میان مسائل و خطرات دوران بارداری و مشکلات متعدد تغذیه ای کم خونی ناشی از کمبود آهن به علت بالا بودن شیوع و عوارض نامطلوب آن بعنوان یکی از مشکلات عمده تهدیدکننده سلامتی مطرح می باشد .. اما این مسئله در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته بطور محسوسی خودنمایی می کند بطوریکه تقریباً ۲۰% از زنان باردار در کشورهای صنعتی مبتلا به آنمی فقر آهن می باشند .. طبق اطلاعات گزارش شده در ایالت متحده علیرغم دسترسی به رژیم غذایی مناسب این مشکل در ۸/۷ میلیون نفر دختران جوان و خانمهایی که در دوره قبل از یائسگی قرار دارند، مشاهده گردیده است .دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *