no-img
مرکز دانلود فایل

دانلود مقاله شادی و نشاط در قرآن


مرکز دانلود فایل

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله شادی و نشاط در قرآن
doc
آبان ۲۸, ۱۳۹۷
محتوا : 26 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود مقاله شادی و نشاط در قرآن


فایل تهیه شده مربوط به دانلود مقاله شادی و نشاط در قرآن و تمامی اطلاعات مرتبط به این موضوع می باشد. دانلود تحقیق شادی و نشاط در قرآن یک سند کامل است که تمامی موضوعات مربوط به این مقاله را بررسی می کند و با دانلود آن می توانید به اطلاعاتی جامع درباره ی آن دست یابید. این مقاله با فرمت word ارائه شده و به راحتی از جانب شما قابل ویرایش است. در ادامه چکیده ای خیلی کوتاه درباره ی موضوع مقاله را ارائه می دهیم :

یکی از خواسته های هر انسان که خداوند به او به ودیعه گذاشته ، شادی و شادمانی است. زندگی شهرنشینی و فشارهای روانی بر انسان امروزی نیاز او را  به شادی دو چندان نموده است. و از سوی دیگر در قرآن مجید می فرماید: «ان الله لا یحب الفرحین.» (قصص/۷۶) که می توان از آن مذمن شادی را به دست آورد.  از برخی دستورات و احکام اسلامی مثل حرمت ساز و آواز، رقص و پای کوبی و… نیز استفاده میشود که با برخی مصادق شادی مخالفت نموده است. در حال که نشاط و شادابی سبب سلامتی و طول عمر می شود.

در قرآن مجید واژه “فرح” و مشتقات آن زیاد به کار رفته است، در موارد شادمانی مذموم شمرده شده اما از آیات دیگر استفاده می شود شادی و شادمانی ذاتا مذموم نیست؛ زیرا خداوند این وصف را  یکی از ویژگی های بهشتیان می داند، و می‌خواهد این معنی را منتقل کند که سرور و خوشحالی امری مطلوب می باشد.

 دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *