no-img
مرکز دانلود فایل

دانلود مقاله تاریخچه پست


مرکز دانلود فایل

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله تاریخچه پست
doc
مهر ۲۲, ۱۳۹۷
محتوا : 7 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود مقاله تاریخچه پست


فایل تهیه شده مربوط به دانلود مقاله تاریخچه پست و تمامی اطلاعات مرتبط به این موضوع می باشد. دانلود تحقیق تاریخچه پست یک سند کامل است که تمامی موضوعات مربوط به این مقاله را بررسی می کند و با دانلود آن می توانید به اطلاعاتی جامع درباره ی آن دست یابید. این مقاله با فرمت word ارائه شده که قابلیت اصلاح از جانب شما را داراست. در زیر به ارائه ی چکیده ای خیلی کوتاه درباره ی این موضوع میپردازیم:

 

تفکر ایجاد پست را از وقتی می توان جستجو کرد که بشر، خود را نیازمند مساعدت همنوعان دید و«زندگی اجتماعی» را بنیان نهاد. به این ترتیب با رشد و توسعه جوامع شکل، نوع و حجم روابط بین انسانها تغییر یافته و «نیاز»های جدید بوجود آمده، آدمیان را به سمت اختراع و ابداع صنایع، تجهیزات و حتی آداب، رسوم و مقررات گوناگون سوق داد. از جمله نیازهای اساسی جوامع بشری چه در بین تک تک افراد، چه در سطح گسترده تر در بین جامعه های مختلف«ارتباط» است. این ارتباط هم بعد معنوی و نیازهای روحی افراد را شامل می شود هم در مناسبات مادی و مبادلات مختلف بین انسانها خود را نشان می دهد.

نخستین مسئله در روابط بین انسان ها وقتی پیدا شد که موضوع بوجود آمدن فاصله و ارتباطات غیرحضوری مطرح گردید. این گونه بود که بشر برای تماس و طلب درخواست از دیگران به«پیام» متوسل شد. در زبان فارسی آورنده ی پیام شفاهی را«پیام رسان» و حامل پیام کتبی را«پیک» می گویند. فرستادن پیک و پیام از نقطه ای به نقطه دیگر تاریخی چند هزار ساله دارد. در ایران نیز سابقه پیک و چاپار۲ به زمان حکومت هخامنشیان باز  می گردد و از آن زمان به تناسب حکومت ها و دولت های وقت، دستخوش تغییرات بسیاری شده است.

 دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *