no-img
مرکز دانلود فایل

دانلود مقاله بهداشت روانی محیط کار


مرکز دانلود فایل

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله بهداشت روانی محیط کار
doc
مهر ۲۲, ۱۳۹۷
محتوا : 14 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود مقاله بهداشت روانی محیط کار


فایل تهیه شده مربوط به دانلود مقاله بهداشت روانی محیط کار و تمامی اطلاعات مرتبط به این موضوع می باشد. دانلود تحقیق بهداشت روانی محیط کار یک سند کامل است که تمامی موضوعات مربوط به این مقاله را بررسی می کند و با دانلود آن می توانید به اطلاعاتی جامع درباره ی آن دست یابید. این مقاله با فرمت word ارائه شده که قابلیت اصلاح از جانب شما را داراست. در زیر به ارائه ی چکیده ای خیلی کوتاه درباره ی این موضوع میپردازیم:

در دنیاى امروز با استرس هاى مختلفى روبه رو هستیم که بعضى از این استرس ها مختص محیط کار است. نزاع با یک همکار، محروم شدن از پاداش، دیر رسیدن به سر کار وفشار هیأت مدیره یا رؤساى سازمان به مدیر را مى توان نمونه هایى از استرس هاى محیط کار نامید. مدیران براى این که بهداشت روانى محیط کار را تأمین کنند باید با مفاهیم اساسى بهداشت روانى آشنا شوند و توجه داشته باشند که مدیریت اثر بخش نیز بدون توجه و اعتماد به سلامت روانى کارکنان حاصل نمى شود و براى رسیدن به این مهم باید اصول بهداشت روانى در سازمان را رعایت کنند.فشارهاى عصبى و روانى که به اصطلاح استرس نامیده مى شود در زندگى روزانه ما به طور فراوان مشاهده مى شود.

دنیاى صنعتى و فرا صنعتى گرفتارى هاى فراوانى به بار آورده است. نگرانى افراد نسبت به کار، خانواده ، فرزند، دورى اعضاى خانواده از یکدیگر، نگرانى هاى مادران کارمند نسبت به وضع کودکان خود، احساس گناه از نرسیدن به فرزندان، مشکلات اجتماعى ،وضع اقتصادى و نیازهاى گوناگون، انتظارات و توقعات سازمان از کارمندان، پیشرفت تکنولوژى و نگرانى و بیم از کهنه شدن معلومات واطلاعات، مشکلات مدیریت و توقعات کارکنان همگى سبب مى شود که فرد از لحظه بیدارى تا هنگام آرمیدن همواره دچار هیجان ها، تنش ها، نگرانى ها، بیم ها و امیدهاى گوناگون باشد که گاه با ظرفیت بدنى، عصبى و روانى وى متناسب است وگاه با آن سازگار نیست، مجموعه چنین حالت ها و فشارهاى ناشى از آن در اصطلاح استرس نامیده مى شود.

 دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *