no-img
مرکز دانلود فایل

دانلود مقاله بررسي آثار و علائم رويداد ENSO در ايران


مرکز دانلود فایل

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله بررسی آثار و علائم رویداد ENSO در ایران
doc
مهر ۱۹, ۱۳۹۷
محتوا : 13 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود مقاله بررسی آثار و علائم رویداد ENSO در ایران


فایل تهیه شده مربوط به دانلود مقاله  بررسی آثار و علائم رویداد ENSO در ایران و تمامی اطلاعات مرتبط به این موضوع می باشد. دانلود تحقیق بررسی آثار و علائم رویداد ENSO در ایران یک سند کامل است که تمامی موضوعات مربوط به این مقاله را بررسی می کند و با دانلود آن می توانید به اطلاعاتی جامع درباره ی آن دست یابید. این مقاله با فرمت word ارائه شده که قابلیت اصلاح از جانب شما را داراست. در زیر به ارائه ی چکیده ای خیلی کوتاه درباره ی این موضوع میپردازیم:

 

در این بررسی وضعیت اقلیمی ایران در طی سال وقوع رویداد  مورد مطالعه قرار گرفته است و بطور کلی ۶ رویداد النینو از سال ۱۹۶۰ الی ۱۹۸۹ بررسی شده است. قبل از هرگونه توضیحی در ذیل سالهای وقوع رویداد النینو که از مرجع ۲ اقتباس شده، آورده می شود.

همانطور که در جدول ۲ دیده می شود در طی یک پریود ۱۹۶۰ الی ۱۹۸۹، ۸ رویداد ضعیف، متوسط و قوی در سالهای زیر اتفاق افتاده است:

۱۹۸۷ – ۱۹۸۶ – ۱۹۸۳ – ۱۹۸۲ – ۱۹۷۶ – ۱۹۷۲ – ۱۹۶۹ – ۱۹۶۵

در بررسی انجام شده فعلی به استثناء دو رویداد بزرگ ۸۳-۱۹۸۲، در سایر رویدادها کار بررسی دنبال شده، جدا کردن ایندو رویداد بدان علت است که اساساً شکل گیری ایندو رویداد در مقایسه با سایر رویدادها وضعیتی غیرکلاسیک داشته و در واقع یک نابهنجاری درون نابهنجاری اصلی بوده، بدین معنا که اصولاً نابهنجاری های دما در رویدادهای کلاسیک در سواحل شرقی آمریکای جنوبی (سواحل پرو و اکوادر) شکل می گیرد و سپس به سمت غرب توسعه می یابد ولی رویداد بزرگ ۸۳-۱۹۸۲ در فرم مختلفی ظاهر شده در این رویداد در طی سال ۱۹۸۲، نخست آب گرم بطور غیرمعمول در غرب و مرکز اقیانوس آرام توسعه یافته و سپس این گرمایش به سمت شرق منتشر شده است. به همین دلیل در بررسی انجام شده فعلی رویداد ۸۳-۱۹۸۲ درنظر گرفته نشده است.

 دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *