no-img
مرکز دانلود فایل

دانلود مقاله آينده زمين و انسان


مرکز دانلود فایل

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله آینده زمین و انسان
doc
مهر ۲۶, ۱۳۹۷
محتوا : 5 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود مقاله آینده زمین و انسان


فایل تهیه شده مربوط به دانلود مقاله آینده زمین و انسان و تمامی اطلاعات مرتبط به این موضوع می باشد. دانلود تحقیق آینده زمین و انسان یک سند کامل است که تمامی موضوعات مربوط به این مقاله را بررسی می کند و با دانلود آن می توانید به اطلاعاتی جامع درباره ی آن دست یابید. این مقاله با فرمت word ارائه شده و به راحتی از جانب شما قابل ویرایش است. در ادامه چکیده ای خیلی کوتاه درباره ی موضوع مقاله را ارائه می دهیم :

مشکلات موجود در زمینه محیط زیست جهانى از سه عامل عمده ناشى مى‏شود: رشد جمعیت، میزان مصرف و فناوریهاى نوین موجود. اگر چه در سالهاى اخیر کنفرانسهاى منطقه‏اى و جهانى فراوانى براى حل بحران محیط زیست، برگزار شده و مى‏شود، اما نتایج عملى بسیار ناچیزى دارند. در هر حال، اگر اقدامى عاجل، مؤثر و فراگیر صورت نگیرد باید منتظر نتایج وخیم‏ترى براى زمین و جوامع انسانى بود. مقاله حاضر به بررسى ابعاد مختلف این بحران جهانى مى‏پردازد.

هفت مرد قدرتمند دنیا پول زیادى در اختیار دارند، با این حال آنها مجموعاً تنها ۳۵۰ میلیون دلار براى حل یک مشکل بزرگ گرد هم آوردند. آنان همگى نگران جنگلهاى استوایى برزیل بودند و براى نجات جنگلهاى مذکور برنامه‏اى جدید و نوآورانه را ابداع نمودند. این طرح که PPG7 نام دارد، توسط سران کشورهاى صنعتى جهان ارایه شده است. هم‏اکنون این احتمال وجود دارد که جنگلهاى عظیم آمازون براى همیشه نابود و محو شوند. از یک سو، کارخانه‏هاى تولید چوب با سودجویى هر چه تمام‏تر درختان را قطع مى‏کنند، از سوى دیگر کشاورزان بى‏زمین در جنگ براى ادامه بقا ناچار به سوزاندن جنگل هستند و از سویى دیگر مالکان بزرگ و صاحبان گله‏هاى گوسفند به صورتى بى‏رویه ذخایر آمازون را از میان مى‏برند. چنین وضعیتى در سال ۱۹۹۲م. موجب شد تا مردان قدرتمند جهان به فکر چاره بیفتند. سرنوشت جنگلهاى استوایى در آن زمان موضوعى بود که توجه زیادى را به خود برمى‏انگیخت.دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *